Logo
Poradíme Vám na
Jen si dolakuju nehty a odepíšu Vám.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu

SLEDUJTE NÁS NA SOC. SÍTÍCH

 1. Úvod
 2. NEHTOBLOG
 3. Onemocnění nehtů - indikátor nemocí
16.08.2022

Onemocnění nehtů - indikátor nemocí

Ať již navštěvujete nehtové studio (informace zejména pro manikérky) nebo si je sama pouze lakujete, naučte se odhalit signály změn na nehtech. Říkává se, že zdraví se dá odhalit zabarvením jazyka, barvou bělma, stavem pleti, ale také nehty jsou jakýmsi zdravotním indikátorem. Tento způsob indikace využívá i tradiční čínská medicína. Pokud jste jejím pacientem, tyto metody Vám jistě nebudu cizí.

Abychom si ukázali několik druhů onemocnění, je třeba se podívat, jak má vypadat zdravý nehet.

Zdravý nehet je krásně narůžovělý, u jeho kořene se nachází bílý "půlměsíček", špička je krásně bílá. Nehty na rukou rostou cca 1mm za týden (na modeláži růst vidíte v podobě odrostů). Na nohou jsou nehty mnohem hrubší, z toho důvodu rostou pomaleji (např. když si ukopnete palec, nový nehet doroste za cca 6-8 měsíců).

Na co se mám zaměřit při diagnostice, je třeba navštívit lékaře nebo si dokářeme poradit sami? Pokud nefunguje rada z domácího lékaře a podle "babských rad", raději vždy doporučíme navštívit lékaře. Tento článek má pouze informativní charakter, nicméně jsme čerpali od odborníků. V klidu se usaďte s kávou nebo šálkem čaje a můžeme začít.

 • Kousání nehtů

Kousání nehtů je nepěkný zlozvyk doprovázející dospělé jedince už od dětství. Jde o jeden ze signálů, že jste ve stresu. Položte si otázku, co vás stresuje, že v ten moment šáhnete po nehtech a proč? Zamyslete se nad sebou a pracujte na sobě. Vše je v hlavě a zlozvyku se dá určitě zbavit, jak se na něj zaměříte.

 • Bílé nehty

Pokud Vaše nehty vypadají viz. fotka níže, jsou dosti bílé, jako když si dlouho přidržíte prst a on zbělá, může se jednat o těžkou anémii, která vzniká zejména při nedostatku železa nebo u vnitřhího krvácení. Doporučuje zvýšit příjem železa.

 • Žluté nehty

Taková barva nevěstí nic dobrého. Pokud jste neloupali zrovna ořechy nebo neděláte s barvami, pak se s velkou pravděpodobností jedná o plíseň. Než na rukou, je tato barva známější na nohou. Jedná se o zánět nehtu způsobený kandidózou. Pokud nezahájíte včasnou léčbu (takto zasažený nehet jde krásně ještě vyléčit bez známek poškození), může dojít až k úplnému rozpadu nehtu.

 • Namodralé nehty

Slovo namodralý člověk budete znát asi více jak namodralé nehty. Když člověk začne modrat, co se v jeho těle odehrává? Ano, má menší přísun kyslíku. S nehty to nemůže být jinak. V méně častých případech se může jednat o indikátor Raynadovy choroby, která je spojená s bolestmi v oblasti prstů.

 • Bledé nehty

Bledé nehty mohou signalozovat nedostatečné prokrvení v dané oblasti či dokonce podvýživu a s ní spojená nedostatečná výživa. V některých případech i začínající srdeční selhání či začínající cukrovku. Podle lékařů je včasné odhalení díky těmto indikátorům nejlepší. Sledujte pravidelně svůj zdravotní stav. Pokud si nejste jistí, objednejte se k lékaři.

 • Zvlněné nehty

Může se jednat o symptomy lupénky, autoimunitního onemocnění jako např. artritida a v současné pocovidové době mívají tyto nehty pacienti, kteří prodělali těžký průběh covidu (po covidu zvlněný nehet z praxe odroste a doroste nový zdravý).

 • Nafouklá /zarudnutá kůže kolem nehtu (kůžička)

Nateklá, načervenalá kůžička může znamenat onemocnění lupus, který způsobuje záněty kdekoliv na těle. Ale nejčastější příčinou zarudlých kůžiček je její kousání a zanícení či těžké formy exému.

 • Trhliny na nehtech nebo dokonce rozpůlený nehet?

Pokud nejste po úraze, pak se může jednat o projev plísně, příznak onemocnění štítné žlázy. O plíseň se může jednat, pokud je prasklina doprovázená žlutou, hnědou  barvou (znaky houbové infekce - plísně), pak je nutné zahájit co nejdříve léčbu.

 • Tmavé linky

Na takovéto zabarvení si dejte obzvláště pozor. Pokud nejste po úraze (např. přiskříplý prst), pak se s velkou pravděpodobností může jednat o melanom, který nejčastěji znáte na kůži jako jinak zbarvené znaménko. Obraťte se proto neprodleně na svého dermatologa.

 

Dávejte na sebe pozor. Těšte se na další zajímavé tipy. Příště výjde článek - tajemství, jak si určitými chvaty pomoci od bolavých rukou (akupresurní body).

Krásný den přeje Tess - srdce Pinku.

 

 

 

Zdroje: prirodajelek.cz, jenzeny.cz, biolekar.cz, aj.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

PROČ NAKUPOVAT U NÁS?

♥ Jsme profesionálové v oboru přes 10 let

♥ Doprava ZDARMA od 1500 ,-

♥ Dárek ke každé objednávce

♥ Rychlé vyřízení objednávky

♥ Poradíme Vám

Potřebujete poradit s výběrem?

Jen si dolakuju nehty a odpovím Vám.

Vaše Tess

info@pinknails.cz

+420739479415
Po-Čt 9-17, Pá 9-12
 
 
 
© 2012-2022 Pink Nails. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz