Jak se ne/chovat ke štětcům
Péče o štětce je velmi důležitá, chcete-li prodloužit jejich životnost. Pokud nechcete neustále utrácet za nové štětce, je nezbytné s nimi lépe zacházet. Pojďme si to postupně probrat
Nejčastější chybou je špatné čištění. Čištění? Proč? Ptáte se?
Profesionálové zpravidla ví, že je nutné štětec čistit vždy po směru chlupu, nikoliv ho drhnout.
Na fotce vidíte názornou ukázku.
Na buničinu nanesete cleaner a štětec krásně táhnete od kořene dolů až ke špičce opakovaně, dokud není štětec zcela čistý. Zmíněná péče je důležitá především pro liniové štětce, které mají pouze pár chloupků a zacházením na obrázku níže byste ho brzy zlikvidovali.
Důležité si je dát pozor i na výběr materiálu. Při gelové modeláži nebo malování je více méně jedno, jaký typ chlupu štětec má, nicméně u akrylu je nutné používat štětec pouze s přírodním chlupem, aby se materiál na štětiny nelepil.
I přesto doporučíme, máte-li si vybrat, kupovat přírodní materiály. Zpravidla Kolinsky má měkký a poddajný chlup, se kterým se výborně pracuje. Např. japonský štětec se zakulacenou špičkou je naším favoritem pro modeláž nebo nanášení barvy právě pro svůj zakulacený tvar. Dostanete se kolem kůžiček tak, abyste se vyhli přetáhnutí na kůži.
Doufám, že jsem problematiku péče o štětce více objasnila. Přeji příjemné nehtění a trénování. Určitě jste moc šikovní a vše vychytáte k dokonalosti.
Vaše Tess ♥